sublimace, kyselina,šťavelová,aplikace,léčení,včely,odpařovač

Pánvička k aplikaci kyseliny šťavelové

Pomocí této pánvičky je možné aplikovat kyselinu šťavelovou sublimací/odparem. Pánvička je vysoká 22 mm. V případě nutnosti je možné odmontovat podložku proti popálení dna úlu a tím snížit její výšku na 16 mm.

APLIKACE

 

  1. Nanést potřebné množství kyseliny do pánvičky. Mám vyzkoušeno množství 1 až. 3 g. Kyselinu je možné mírně udusat, ale není to nutné.
  2. Odpaření první dávky doporučuji vyzkoušet mimo úl s pozorováním z bezpečné vzdálenosti, aby jste byli schopni si stanovit přesnou dobu  připojení ke zdroji. Pánvičku můžete, ale odpojit již o něco dříve, jelikož tepelnou setrvačností sublimace doběhne do konce. Osvědčila se mi doba připojení 2 min a 45 s při teplotě vzduchu     5 °C s množstvím kyseliny 1,5 g. Obecně se doporučuje aplikace za plusových teplot.
  3. Po dokončení odpařování, a před dalším dávkováním, zchlaďte pánvičku v nádobce s vodou. Ochlazením pánvičky chráníte především sebe, před účinky kyseliny při dalším dávkování.
  4. Pánvičku je možné vložit do podmetu zadem nebo přes česno – záleží na typu úlu. Prostor česna nebo zadního otvoru utěsněte např. vlhkou hadrou, polystyrénem, dřevem aj.
  5. Po dokončení odpařování je možné nechat úl ještě pár minut utěsněný a mezi tím si připravit další dávku. (Poznámka: Někdy dojde k napadení pánvičky několika včelami, záleží pravděpodobně na poloze zimního chomáče.)
  6. Po dokončení ošetřování pánvičku důkladně  opláchněte v čisté vodě nebo lépe ve vodě s jedlou sodou, aby kyselina zcela neutralizovala.
odpařovač,sublimace,kyseliny,šťavelové,výroba,sublimátor,léčení,včely
odpařování kyseliny šťavelové
kyselina šťavelová, sublimační pánvička
Sublimace

 

 

Pro zájemce mám pánvičku připravenou (800,-), pošlu ji klidně na dobírku. Pokud bude mít zájemce, cestu přes Starou Ves nad Ondřejnicí, tak se po předchozí domluvě může klidně stavit .

 

M.Sojka – sojiin@centrum.cz

Mlýnská 71,Stará Ves nad Ondřejnicí

Kyselinu je možné zakoupit například v obchodě MACH chemikálie.

Kyselina šťavelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>