krmení horem, krmítko,stropní,jednoduché

Stropní krmítko

krmení horem, krmítko,stropní,jednoduché
Stropní krmítko

Krmítko je zhotovené z levné nádoby zakoupené v obchodě IKEA. Je to spíše jakýsi organizér prostoru v plastových krabicích. Bylo akorát nutné vyrobit víko, protože žádné z vystavených nepasovalo.

víko,včelí,krmítko
Víko zespodu

 

 

 

 

 

 

Víko je zhotoveno se zbytkových desek zakoupených v OBI (jsou to takové ty olaminované) za pár korun. S odpadu jsem ještě vyrobil  falc, aby při umístění na úlu, víko náhodou nesjelo. (Jsou to tenké pásky přilepené disperzním lepidlem na dřevo po obvodu víka.)

víčko od limonády
víčko položené na trubce

 

vodovodní,nalévací, trubka
Nalévací trubka je zkosená

 

 

 

 

 

Nalévací trubka je usazena do vyvrtaného otvoru bez lepení, aby šla vytahovat opři skladování.

Krmítko,zdrsněné,cukerný,roztok
Zdrsněné plochy brusným papírem
bedna, plastová krabička
plastový organizér

Takže jak to vlastně funguje? Aby se včely neutopily tak se dno krmítka posype keramzitem, nebo dřevěnou řezankou. Krmítko se položí na krmící strůpek s dírou ve středu a přes nálevku, nebo pomocí hadičky se cukerný roztok nalévá do nalévací trubky. Plní se tak ,aby nezačal cukerný roztok vtékat do středové díry  v nádobě krmítka.Plnit lze např. plastovou konví, nebo pomocí čerpadla. Trubku je vhodné po naplnění  zacpat např. korkovou zátkou, nebo víčkem od PET láhve. Mám vyzkoušený keramzit s kterým však nastal problém při praní a sušení před zimním uskladněním. Při nedokonalém proprání začne jakoby kvasit zbylý roztok v pórech, takže příště vyzkouším řezanku. Krmítko lze taky štosovat, což je velká výhoda oproti sklenicím a navíc může stále sloužit jako bedýnka na nářadí ke včelám.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>